Cena tuszy HP 655 – wrzesień 2013

Mija już rok odkąd na rynek wprowadzone zostały tusze HP 655, które pojawiły się wraz z nową serią drukarek HP Ink Advantage. Czas na krótkie podsumowanie i najnowsze informacje na temat cen tuszy HP 655.

HP 655 czarny

Od naszego ostatniego posta na blogu minęły już 4 miesiące, jednak w tym czasie cena tuszy czarnych HP 655 w zasadzie nie zmieniła się – możemy jedynie zaobserwować lekkie wahania rzędu 1-2 zł. Za orginalny tusz musimy więc zapłacić 29 złotych, co oznacza, że jedną stronę w trybie druku czarno-białego wydrukujemy za 5 groszy.

HP 655 kolor

Podobnie kształtują się ceny tuszy kolorowych HP 655 – za każdy z trzech pojemników musimy zapłacić około 29 złotych, co daje 87 złotych za komplet 3 kolorów. W rezultacie koszt wydrukowania jednej strony będzie wynosił około 15 groszy.

Na początku pojawienia się drukarek HP Ink Advantage i nowych tuszy mieliśmy obawy, czy nie jest to tylko chwyt marketingowy firmy HP, która dotychczas nie była znana z produkcji tanich materiałów eksploatacyjnych do swoich drukarek. Jednak minął już rok od wprowadzenia tych urządzeń na rynek i ceny tuszy w dalszym ciągu są atrakcyjne. Na rynku zaczęły się już również pojawiać zamienniki tuszy HP 655, jednak ich ceny niewiele niższe od orginałów póki co nie zachęcają do eksperymentów.

Do znalezienia najtańszych sklepów polecamy Skąpca: tusze HP 655

3 komentarz do “Cena tuszy HP 655 – wrzesień 2013

  1. Kupuję te tusze do swojej drukarki HP Ink Advantage już od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Jakość i szybkość druku jest więcej niż przyzwoita (biorąc oczywiście pod uwagę niewielką cenę drukarki). Zamienników tuszów HP 655 moim zdaniem nie opłaca się kupować, bo orginały są naprawdę niedrogie. Pozdrawiam.

  2. Zamienniki rzeczywiście różnią się ceną tylko nieznacznie, lecz trzeba zauważyć, że zazwyczaj mają dużo większą pojemność, więc oszczędność z tytułu ich używania będzie całkiem znaczna. Zamiennik tuszu hp 655 dobrej firmy może mieć pojemność nawet blisko 2x większą – wtedy wydrukujemy 2x więcej stron, a więc koszty drukowania mogą spaść nawet o połowę.

  3. Bądźmy poważni! Orginalne tusze hp 655 są tak tanie, że nie ma sensu kupować zamienników, ani bawić się w ich napełnianie. Jeśli ktoś chce jeszcze bardziej zaoszczędzić, bo drukuje dużo to polecam zastanowić się nad zmianą drukarki, bo to nie jest urządzenie do biurowych zastosowań, ani do codziennego drukowania prac magisterskich. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.